Tani nocleg Poznań - Hotel Ogród Przysmaków

Mamy przyjemność przedstawić Państwu „Ogród Przysmaków” w całej okazałości. Pyszne dania i eleganckie pokoje są jego ozdobą, a przyjęcia rodzinne oraz bankiety wprawiają w zachwyt.

Hotel i restauracja Ogród Przysmaków położony jest w Chludowie koło Poznania, zaledwie 18 km od centrum miasta. W murach pięknego, zabytkowego domu gwarantujemy Państwu wygodne, przytulne, czyste i eleganckie pokoje o wysokim standardzie. Oferujemy 10 pokoi z łazienkami ,TV sat i dostępem do internetu. W cenę pokoju wliczone jest pyszne śniadanie i bezpłatny parking. Nad bezpieczeństwem Państwa samochodów czuwa ochrona.

Nasz hotel i restauracja przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Zapewniamy miłą, serdeczną atmosferę, wzorową obsługę i wyśmienitą kuchnie.

Hotel czynny 24 h. Doba hotelowa od 14:00 do 11:00

NASZE POKOJE


(Do niektórych pokoi możliwe są dostawki. Dostawka 80zł)

Pokój 1 osobowy

Oferujemy 4 pokoje z łazienkami, TV sat i dostępem do internetu. W cenę pokoju wliczone jest pyszne śniadanie i bezpłatny parking. Nad bezpieczeństwem Państwa samochodów czuwa ochrona. Cena 175 zł, z podwyższonym standardem 180 zł.

Pokój 2 osobowy

Oferujemy 4 pokoje z łazienkami , TV sat i dostępem do internetu. W cenę pokoju wliczone jest pyszne śniadanie i bezpłatny parking. Nad bezpieczeństwem Państwa samochodów czuwa ochrona. Cena 220 zł , z podwyższonym standardem 230 zł.

Pokój 3 osobowy

Oferujemy 1 pokój z łazienką ,TV sat i dostępem do internetu. W cenę pokoju wliczone jest pyszne śniadanie i bezpłatny parking. Nad bezpieczeństwem Państwa samochodów czuwa ochrona. Cena 340 zł.

OKOLICA

Chludowo położone w odległości kilkunastu kilometrów na północ od Poznania, jest największa wsią w gminie Suchy Las , legitymującą się przeszłością sięgającą średniowiecza.

Chludowo należało do opola Chojnickiego, pierwotnie było wsią książęca, w 1252 roku nadana przez Przemysława I wraz z innymi dobrami klasztorowi cysterek z Owińsk. W ich rękach znajdowało się aż do 1797 roku, kiedy to władze pruskie skonfiskowały dobra zakonne. Chludowo wraz z całym zagarniętym majątkiem cysterek zostało sprzedane berlińskiemu kupcowi, Sigismundowi von Treskow.

Majątek ziemski w roku 1909 został nabyty od potomków Sigismunda przez Komisję Kolonizacyjna, a w latach 1911-1912 rozparcelowany i wykupiony przez gospodarzy, mieszkańców wsi oraz ludność niemiecka przybyła z wielu rejonów Niemiec i Rosji. Zespół pałacowo-parkowy w 1922 zakupiony przez Romana Dmowskiego. Jak głosi tablica pamiątkowa umieszczona na pałacu: w tym domu w latach 1922-1934 mieszkał Roman Dmowski, twórca narodowej myśli politycznej, maż stanu zasłużony dla odbudowy Państwa Polskiego. 30 listopada 1934 roku Roman Dmowski sprzedał pałac księżom Misjonarzom Słowa Bożego (Werbistom), którzy do dzisiaj są jego gospodarzami.

W samym środku wsi, przy głównym skrzyżowaniu wznosi się kościół parafialny p.w. Wszystkich Świętych. Parafia założona w końcu XIII wieku staraniem cysterek z Owińsk. Dzisiejszy kościół zbudowany został w roku 1736, po pożarze poprzedniego, który spłonął w 1710 roku.Na wschód od kościoła rozciąga się park krajobrazowy założony ok. 1820 roku. W bogatym drzewostanie występują dorodne świerki, graby, buki, wiązy, jesiony i lipy oraz, rosnące przed frontem pałacu, żywotniki i krzaczaste cisy. W parku obejrzeć można pałac zbudowany około 1863 roku dla ówczesnego właściciela wsi. W latach 1922-1934 własność Romana Dmowskiego (jego osobę przypomina popiersie autorstwa rzeźbiarki Magdaleny Winiarskiej-Gotowskiej, ustawione przed frontem pałacu). Budynek pałacu mieści obecnie nowicjat Księży Werbistów oraz prowadzone przez nich bardzo ciekawe Muzeum Etnograficzne.

W niedalekim sąsiedztwie znajduje się poligon wojskowy, który rozciąga się na ponad 7000 ha. W 1994 roku odbyły się na nim ćwiczenia wojskowe Mostu Współpracy w ramach Partnerstwa dla pokoju. Prócz żołnierzy, na poligonie goszczą także ekipy filmowe. Piękno krajobrazów, brak śladów cywilizacji wabi producentów: to tu realizowano między innymi wiele scen batalistycznych Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana.